V kaprových vodách sa zakazuje lov všetkých druhov rýb od 15. marca do 31.mája. Zákaz lovu rýb od 15. marca do 31.mája sa nevťahuje na kaprové vody, ktoré sú vodným tokom okrem slepých, mŕtvych a odstavených ramien a povrchových vôd, umelo vzdutých v koryte vodného toku. Maximálny počet privlastnených ušlachtilých rýb (kapor, šťuka, zubáč, sumec, lieň) na jednu celoročnú povolenku je 50 ks. V prípade záujmu o ďalší lov je nutné zakúpiť si novú povolenku!
Váh č.9, č. r. 3-4570-1-1
Čiastkové povodie rieky Váh, od diaľničného privádzača Nemšová – Dubnica, po hydrocentrálu v Ladcoch.
Prevažná časť uvádzaných hraníc revíru preteká širokým údolím podhorskej zóny s dobre vyvinutým krovinným a stromovým porastom. Tok si tu zachovala ráz mierne meandrujúcej rieky, so štrkovým podložím. Koryto rieky si tu zachováva z väčšej časti pôvodný charakter, spojený s vyše 50-ročnými balvanmi upravenými brehmi. Hĺbka vody je striedavá, od brodkov až po 2m hlboké jamy. Druhová skladba rybej osádky je bohatá – od pstruhov potočných, dúhových až po hlavátku. Dominantnou rybou sa po poklese stavu podustvy stala mrena severná. Z dravých rýb sa tu nachádza Šťuka severná, Zubáč veľkoústy, ostriež zelenkavý a úhor. Z nížinných rýb kapor a ostatné sprievodné druhy bielych rýb. Zo vzácnych rýb sú to ploska a pĺž zlatistý. Výmera plochy je cca 25ha.
Rybolov sa tu riadi podľa zák. č. 139/2002 Z.z. a vyhl. č.185/2006.
Nosický kanál č.9, č. r. 3-2530-1-1.
Predstavuje umelý biotop, z ktorého bol vytvorený samostatný lovný kaprový revír. Kanál bol vybudovaný za účelom prívodu vody do elektrární. Trasa kanála vedie súbežne po ľavej strane starého koryta rieky Váh. Hranicou revíru pre Nosický kanál č.9., je od diaľničného privádzača Nemšová – Dubnica po HC v Ladcoch. Pod hydracentrálami je tzv. odpadný kanál, ktorý je zahĺbený do terénu a má prirodzené štrkové dno. Svahy bokov sú doplnené balvanmi. Približne v polovici vzdialenosti medzi hydrocentrálami prechádza do tzv. prírodného kanála. Tvar koryta kanála je lichobežníkovitý, brehy a dno sú tvorené z betónových dosiek, čím je zabezpečené návodné tesnenie. Do Nosického kanála ústi nad HC Ilava Lučkovský potok a pod HC Ilava Podhradský a Porubský potok. Dominantnou rybou sú pleskáče a kapor rybničný. Početné zastúpenie majú i dravé ryby, ako zubáč veľkoústy, šťuka severná , sumec veľký, ostriež zelenkavý, úhor európsky. Pôvodné druhy rýb sú zastúpené podustvou, mrenou severnou, jalcom hlavatým a nosáľom sťahovavým. V kanáli sa početne vyskytujú tiež sprievodné druhy rýb, ktoré sú významnou potravinovou zložkou dravých rýb. Občasným úlovkom býva i pstruh potočný a dúhový. Výmera vodnej plochy je cca 25ha.
Rybolov sa tu riadi podľa zák. č. 139/2002 Z.z. a vyhl. č.185/2006.
VN Prejta – horná, č. r. 3-5610-1-1 – plocha 8,5ha.
Vodná plocha nádrže pri obci Prejta – ploch 8,5 ha. Lov kapra a ostatných druhov rýb bez stanoveného času individuálnej ochrany povolený od 15. mája. Prísny zákaz prechovávania a zasieťkovania ulovených rýb. Pri love kapra je povinná podložka. Lov na živú či mŕtvu rybku, či jej časti a lov z mosta je zakázaný! Brodenie je považované za zanášanie návnady i nástrahy a je zakázané! Na VN Prejta – horná revír s režimom CHAP je zákaz lovu rýb zo strany od Nosického kanálu. Zákaz začína od tabule označujúcej revír VN Prejta- horná pri nápustnom zariadení (rúlach) po most medzi VN Prejta – horná a VN Prejta – dolná.
VN Prejta – dolná, č. r. 3-5600-1-1 – plocha 18ha.
Obe nádrže sú reliktným pozostatkom vnútrozemskej delty, ktorú ešte v 19. storočí vytvárala rieka Váh. Svoju definitívnu podobu nadobudli ťažbou štrku, pri výstavbe Nosického kanála v 30-ych rokoch minulého storočia. Ťažba materiálu z biotopu bola zámerne orientovaná tak, aby po dokončení slúžili ako akumulačné nádrže pre HC v Dubnici. Z návodnej strany, v smere ku železničnej trati je dolná nádrž vyložená od spodnej časti tesniacimi betónovými panelmi do vzdialenosti 30 metrov nad ústim Prejtského potoka. Ostatné brehy sú prirodzené, štrkového charakteru. Pobrežie z väčšej časti lemujú viac ako 70-ročné topole a náletové kroviny. Pri oboch nádržiach má MsO SRZ Dubnica nad Váhom umiestnené provizórne ubytovacie bunky a hospodárske sklady. Okrem Prejtského potoka vodu v nádržiach udržiava čerstvú i prepojenie rúrami s Nosickým kanálom v hornej časti VN. Z obsádky rýb je dominantný kapor. Z dravých rýb je to zubáč, šťuka a sumec. Občasným úlovkom je pstruh potočný a dúhový a boleň. Zo sprievodných rýb je početne najviac zastúpený pleskáč, ďalej je to jalec, plotica, červenica, ostriež, belička a raritou je výskyt raka riečneho. Rybolov sa riadi podľa platného „Domáceho rybárskeho poriadku“.
1, VN Prejta dolná 2, VN Prejta horná